Alte Landkarten und Stadtansichten

Informationen

Die Herschaft Toeplitz Vergrößern

Die Herschaft Toeplitz - Alte Landkarte

05046

Teplice a okolí. "Die Herschaft Toeplitz Im Leitmeritzer Creise Des Königreichs Boehmen". Původní, staře kol. mědirytina. Podle M. A. F. Zürnerovy mapy ryl a vydal P. Schenk, Amsterdam, ca. 1725. 49:60 cm.

Mehr Infos

Zu verkaufen

Achtung: Letzte verfügbare Teile!

7 200,00 Kč

Mehr Infos

Schenk, Peter & Valck, Gerard

Zürner, Adam Friedrich

Schenk, Peter

Amsterdam

1725

Teplice a okolí. "Die Herschaft Toeplitz Im Leitmeritzer Creise Des Königreichs Boehmen". Původní, staře kolorovaná mědirytina. Podle M. A. F. Zürnerovy mapy ryl a vydal P. Schenk, Amsterdam, ca. 1725. S dekorativní tit. kartuší, ukazatelem délky německé míle a větrnou ružicí. Pod mapou pohledy na Teplice ze severu a z jihu, půdorys města a městských lázní; nad mapou celkový pohled na město (s erbem), půdorys teplického zámku (také s erbem) a kartuše s figurami a erbem; po stranách rejstří obcí. 49:60 cm.

Podrobná mapa Teplic a širokého okolí (Ústí nad Labem, Krupka, Hrob, Osek, Duchcov, Most, Bílina ...). - Adam Friedrich Zürner (1679-1742) byl německý kartograf. Teplicko s prospekty Teplic je vedle mapy Loketska (s pohledy na Karlovy Vary) nejvýznamněší Zürnerovou prací.


Stichwörter: Alte Landkarte, Alte Landkarten, Antike Karten, Teplice a okolí, mapa, Die Herschaft Toeplitz, Zürner, Schenk, mědirytina, mědiryt, 1725